-
Kredyty odnawialne w ROR
Kredytem odnawialnym można finansować bieżące potrzeby Posiadacza rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego - przeznaczenie tego kredytu nie wymaga dokumentowania.
Dla kogo?
O udzielenie kredytu w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym mogą występować Klienci indywidualni posiadający obywatelstwo polskie, na stale zamieszkali w Polsce.
Kredyt odnawialny może otrzymać osoba, która:
- Wnosi na rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy systematyczne wpływy (z tytułu wynagrodzenie, emerytury, renty).
- Posiada rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy przez okres co najmniej 3 miesiące.
- Posiada zdolność kredytową.
- Nie spowodowała niedopuszczalnego salda debetowego w okresie 3 miesięcy przed złożeniem wniosku o udzielenie kredytu.
Kredyt odnawialny może być udzielony do konta wspólnego.
W przypadku przeniesienia rachunku z innego banku wnioskodawca powinien przedłożyć potwierdzoną przez ten bank historię rachunku, uwzględniającą okres, o którym mowa w pkt 2).
Dlaczego warto?
Waluta
PLN
Wysokość kredytu
Maksymalna wysokość kredytu uzależniona jest od okresu posiadania stałych wpływów na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, i tak:
- dla Klientów posiadających rachunek powyżej 3 m-cy kwota kredytu nie może przekroczyć 1-krotnego, średniego wpływu na rachunek liczonego od daty pierwszego wpływu.
- dla Klientów posiadających rachunek powyżej 6 m-cy kwota kredytu nie może przekroczyć 2-krotnego, średniego wpływu na rachunek liczonego od daty pierwszego wpływu.
- dla Klientów posiadających rachunek powyżej 12 m-cy kwota kredytu nie może przekroczyć 3-krotnego, średniego wpływu na rachunek (średnia z ostatnich 12 miesięcy).
Okres kredytowania
- 6 miesięcy w przypadku osób posiadających rachunek od 3 m-cy.
- 24 miesiące w przypadku osób posiadających rachunek powyżej 12 m-cy.
Przydatne informacje
Podstawowym zabezpieczeniem spłaty kredytu jest klauzula potrącenia wierzytelności z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oraz weksel In blanco.
Osoby powyżej 65 roku życia mogą ubiegać się o kredyt pod warunkiem zabezpieczenia kredytu w formie poręczenia cywilnego lub wekslowego przez osoby w wieku produkcyjnym posiadające stałe źródło dochodów.
Posiadacz rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego zainteresowany uzyskaniem kredytu odnawialnego powinien złożyć w Banku wypełniony wniosek o udzielenie kredytu wraz z ewentualnymi dokumentami niezbędnymi do jego rozpatrzenia . Wnioskodawca mający problemy z wypełnieniem wniosku może zawsze liczyć na to, iż w wypełnieniu wniosku pomoże mu pracownik Banku.
Składając wniosek o kredyt Klient zobowiązany jest przedstawić:
- Dokumenty potwierdzające źródło i wysokość uzyskiwanych dochodów.
- Dowód osobisty.
- Książeczkę wojskową - dotyczy mężczyzn przed ukończeniem 28 roku życia.
- Dokumenty niezbędne do ustanowienia zabezpieczenia, w zależności od jego formy - jeżeli jest wymagane dodatkowe zabezpieczenie poza klauzulą potrącenia wierzytelności z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.
Kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym ma charakter otwartej linii kredytowej. Klient może dysponować środkami w granicach przyznanego limitu kredytowego określonego w umowie.
Każdy wpływ środków pieniężnych na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy zaliczany jest na spłatę kredytu. Każda spłata całości lub części wykorzystanego kredytu powoduje, że odnawia się on o kwotę dokonanej spłaty i może być wielokrotnie wykorzystywany i spłacany.
W przypadku spłaty zadłużenia w ratach każda spłata raty kredytu zwiększa kwotę dostępnego limitu kredytu odnawialnego w wysokości części kapitałowej tej raty.
Kredyt odnawialny oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej.
Odsetki naliczane są miesięcznie od dnia, w którym powstało zobowiązanie, pobierane na koniec miesiąca - od wypłaconej części lub całej kwoty przyznanego limitu.
Zobacz oprocentowanie.
Zgodnie z Taryfą prowizji i opłat bankowych obowiązującą w Banku.
- Opłata przygotowawcza za rozpatrzenie wniosku, przygotowanie i zawarcie umowy kredytu oraz prowizja za udzielenie kredytu pobierana jest jednorazowo nie później niż w dniu uruchomienia kredytu.
- Opłata za zawiadomienie o niedopłacie, monit.
- Inne opłaty - pobierane jednorazowo w formie gotówkowej albo bezgotówkowej, przed dokonaniem czynności, za którą pobierana jest opłata.
Prowizje mogą być pobierane w ciężar kredytu.
- Taryfa opłat i prowizji bankowych dla klientów indywidualnych obowiązująca od 1 lutego 2024 r.
- Taryfa opłat i prowizji bankowych dla rolników obowiązująca od 8 stycznia 2024 r.
- Taryfa opłat i prowizji bankowych dla klientów instytucjonalnych obowiązująca od 8 stycznia 2024 r.