Skip to main content
 • Historia banku
 • Historia Banku

  Historia Banku

  Powstanie banku datuje się od roku 1911. Właśnie wtedy 25 czerwca 1911 roku zawiązała się instytucja (protoplasta dzisiejszego "Banku Spółdzielczego") "Bank Rolników w Opolu, spółka zapisana z nieograniczoną poręką". (Początkowo miał to być "Bank Ziemski"). Siedziba ówczesnego banku znajdowała się w domu przy ul. Kościelnej 8 (obecna Katedralna).

  Następnie od lata 1912 roku bank przeniósł się do nowych pomieszczeń przy ul. Portowej 4 (Piastowskiej), na pierwszym piętrze domu towarowego Schymaindy. W tym czasie bank liczył 38 członków i 52 deponentów.

  W 1917 roku dokonała się kolejna przeprowadzka banku do nowej siedziby. Stał się nią budynek przy ul. Mikołaja 36a (obecna Książąt Opolskich), który do dziś służy instytucji. Reaktywowanie nazwy Bank Spółdzielczy "Bank Rolników" nastąpiło w 1986 r. w związku z obchodami 75 - lecia istnienia banku.

  Dzisiejszy "Bank Spółdzielczy" to prężnie funkcjonująca instytucja zrzeszona w BANKU POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI S.A. w Warszawie, posiadający placówki na terenie woj. opolskiego w Turawie, Komprachcicach i Opolu.

  Znajdziesz nas też tutaj